چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

بازدید
آخرین به روز رسانی : پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۵۵ بعد از ظهر
چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

نتایج تحقیقات نشان می دهد غیبت کردن به این چند دلیل میان خانم ها شایع تر از مردها است

چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

ممکن است پیش خودتان فکر کنید که چرا بسیاری از فامیل های دور و نزدیک عروس و داماد مدام در مورد جشن عروسی غیبت می کنند و به دنبال پیدا کردن سوژه هستند تا پشت سر شما و همسرتان حرف بزنند؟ واقعیت این است که غیبت کردن عادت ناپسندی است که در بین خانم ها بیشتر دیده می شود و البته ذهن گروهی از پژوهشگران و روانشناسان را هم مشغول کرده، بطوریکه تحقیقاتی را در این زمینه انجام داده و متوجه شده اند که این موضوع در میان خانم ها بیشتر دیده می شود و بعضی از خانم ها به دلیل داشتن مشکلات یا رهایی از شرایط خاصی به غیبت کردن رو می آورند و کاری است که برای کاهش فشار های روزانه یا تغییر شرایط به نفع خودشان از آن استفاده می کنند تا در طول روز لذت کوچکی برای خودشان در نظر بگیرند یا آرام تر شوند. به هر حال نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که بیشتر خانم ها به این دلایل  پشت سر دیگران حرف می زنند.

  • خانم ها دلشان می خواهد با غیبت کردن دوست پیدا کنند

وقتی دو خانم غریبه به هم می رسند و شخص سومی – مانند عروس و داماد و خانواده هایشان – هم هستند که بتوان پشت سرش حرف زند، این شرایط پایه های اولیه صحبت و غیبت را فراهم می کند که ممکن است سبب شود اطلاعات دیگری هم بین آنها رد و بدل شده و در نهایت باهم دوست شوند. به هر حال این روشی است که بعضی از خانم ها برای باز کردن شروع صحبت ها از آن استفاده می کنند تا صمیمیت شان را با دیگران نشان دهند.

  • غیبت کردن استرس بعضی از خانم ها را کم می کند

بنابه دلایلی شنیدن خبرهای بد درباره دیگران سبب می شود نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید.

چطور ذهنمان را برای ازدواج آماده کنیم

در جلسات زوج درمانی چه بگویید؟

مزایا و معایب معرفی قبل از ازدواج

در واقع وقتی می شنوید که زندگی شما بهتر از دیگران است خوشحال هم می شوید. هنگامی که ضمن غیبت به شما خبر می رسد که فردی اخراج شده یا در زندگی مشترک یا برنامه عروسی مشکلی دارد، بطور حتم ناراحت می شوید که چنین مشکلاتی برایش پیش آمده اما ته دلتان هم خوشحال هستید که این مشکل در زندگی شما جایی ندارد. بنابراین در چنین شرایطی خانم ها خودشان را با دیگران مقایسه کرده و به این نتیجه می رسند که زندگی شان در مسیر بهتری قرار دارد. به همین دلیل یکی از کارهای مورد علاقه شان کسب اطلاعات درباره زندگی دیگران است که یکی از روش های دریافت این اطلاعات غیبت است. با این وجود می توانید بدون غیبت کردن هم راه های دیگری برای کاهش استرس و خوشحالی در زندگی پیدا کرد.

چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

چرا فامیل در جشن عروسی شما غیبت می کنند؟

  • خانم ها از راه غیبت کردن تجربیات دیگران را به اشتراک می گذارند

زنان دلشان می خواهد درباره تجربیات خودشان ودیگران با هم حرف بزنند و در مراسم عروسی هم چنین می خواهند تجربیات مراسم خودشان را با جشن عروسی شما مقایسه کنند. روانشناسان معتقدند که این عادت در زنان بیش از مردان مشاهده می شود. در این صورت کارهایشان را با دیگران به اشتراک می گذارند و در مواردی می فهمند که سایرین هم مشکلات مشابهی دارند. دانستن تجربیات دیگران و مشورت گرفتن از دوستان خوب است اما نباید به عادتی برای غیبت کردن تبدیل شود.

  • خانم ها از راه غیبت کردن، درباره دیگران اظهار نظر می کنند

وقتی خانم ها به شدت نیاز دارند که در جمعی اظهار نظر کنند یا مورد توجه قرار گیرند، غیبت کردن پشت سر دیگران را انتخاب می کنند.

چطور ذهنمان را برای ازدواج آماده کنیم

در جلسات زوج درمانی چه بگویید؟

مزایا و معایب معرفی قبل از ازدواج

شاید چنین کلماتی را از زبان آنها بشنوید:”چطور توانست این کار انجام دهد؟” در این صورت به راحتی درباره رفتار دیگران قضاوت کرده ونظر خودشان را با صدای بلند یا درگوشی بیان می کنند. اگر هم شنونده حرفشان را تایید کند یا دهانش از تعجب باز بماند احساس رضایت خوبی به سراغ شان می آیند. اما روش های دیگری هم برای اظهار نظر وجود دارد و لازم نیست برخی از خانم ها دست به دامن غیبت شوند.

  • غیبت کردن خانم ها را دور هم جمع می کند.

وقتی چند خانم می خواهند درباره شخصی غیبت کنند دور هم جمع می شوند و شبکه ای تشکیل می دهند. با این کار در شرایط مختلف امکانی برای گردهمایی های کوچک پیدا می کنند. با این وجود دلیل قابل قبولی برای غیبت نیست.

لینک کوتاه

ارسال دیدگاه 0 دیدگاه

* نام
* ایمیل
* ضروری

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

شرایط ارسال دیدگاه: برای ارسال دیدگاه لطفا از لینک های غیر مرتبط استفاده نفرمایید.

با تشکر از ارسال نظر، دیدگاه شما ثبت شد و پس از تایید مدیر سایت به نمایش گذاشته خواهد شد.